اخبار دفتر

موسوی: طرح محیط یار با همکاری وزارت آموزش و پرورش در مدارس اجرا می شود

موسوی: طرح محیط یار با همکاری وزارت آموزش و پرورش در مدارس اجرا می شود

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه طرح محیط یار با همکاری وزارت آموزش و پرورش در مدارس اجرایی می شود، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در بخش آموزش رسمی یعنی جایی که باید موضوعات محیط زیستی در کتاب درسی دانش‌آموزان گنجانده شود اقدامات خوبی نظیر تالیف کتاب انسان و محیط زیست برای پایه یازدهم و آموزش مربیان پیش دبستانی و مهد کودک ها انجام داده است که چنانچه این آموزش ها با برنامه های میدانی و عملیاتی همراه باشد، تاثیر بیشتری خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست، سید ابوالقاسم موسوی در آیین آغاز سومین سال اجرای طرح ملی محیط یار در بوشهر با اشاره به اینکه طرح محیط یار یا محیط بان کوچک با تاکید بر انجام فعالیت های میدانی دانش آموزان بسیار حایزاهمیت و جزو اولویت های آموزش همگانی هست، گفت: برای تکمیل و بازنگری طرح محیط یار، کارگروه ملی تشکیل می شود و از ظرفیت و دانش همکاران استانی علاقه مند نیز هم بهره می بریم.

وی با بیان این که در اجرای طرح محیط یار استان بوشهر دستگاه‏‌های مختلفی پای کار آمدند و این امر منجر به موفقیت آمیز بودن طرح شده است، تصریح کرد: این موضوع نشان می‌‏دهد چنانچه کاری به صورت یک باور و هماهنگ انجام شود، موفقیت‏ های بی شماری را در پی خواهد داشت. سازمان محیط زیست به طرح محیط یار باور دارد و معتقدیم با استفاده از تجربه استان بوشهر، این طرح باید به کل کشور تعمیم داده شود.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: چنانچه در سنین پایین رفتارهای محیط زیستی بین کودکان نهادینه شود به طور قطع نسلی آگاه و مطالبه گر تربیت می‎ شود؛ با تحقق این مهم، بدون شک مدیران آینده، مدیرانی هستند که با وجود آنها، دغدغه‏‌هایی از جنس چالش‌‏های اجتماعی و محیط زیستی کمتر می شود.

یک ساعت با محیط بان

موسوی همچنین با اشاره به اینکه در بخش فوق برنامه و آموزش ‎های غیررسمی در قالب طرح محیط یار موضوع "یک ساعت با محیط بان" در کل کشور اجرایی شد، گفت: همچنین ۳۶ جشنواره و مسابقه مختلف در حوزه دانش آموزی برگزار شده است.

وی با تاکید بر اینکه در طرح محیط یار باید با انجام یک سری اصلاحات برنامه‌هایی میدانی و عملیاتی برای دانش آموزان تدارک دیده شود، گفت: بدین صورت مفاهیم محیط زیستی با انجام بازدیدهای میدانی به نحو مطلوب‌تری در ذهن دانش آموزان ماندگار می شود.

در این آیین ازپنج دانش آموز مدرسه پسرانه شهید سلخی پایگاه ششم شکاری بوشهر به عنوان محیط یاران نمونه تجلیل شد.


 
بيشتر