اخبار دفتر

جشنواره ملی آموزش محیط زیست و رونمایی از نماد ملی و دانشنامه تخصصی آموزش محیط زیست برگزار شد

جشنواره ملی آموزش محیط زیست و رونمایی از نماد ملی و دانشنامه تخصصی آموزش محیط زیست برگزار شد

جشنواره ملی آموزش محیط زیست و مراسم رونمایی از نماد ملی و دانشنامه تخصصی آموزش محیط زیست با حضور جمعی از مدیران سازمان حفاظت محیط زیست،شهرداری تهران واساتید دانشگاهی در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.
در این نشست سید محمد شبیری رئیس کرسی آموزش محیط زیست یونسکو در دانشگاه پیام نور با ابراز امیدواری کرد باگسترش دانشنامه های تخصصی آموزش محیط زیست به صورت جامع و کامل  در سطح ملی و بین المللی بتواند  راهگشای بسیاری از مشکلات و معضلات امروز کشور و جامعه باشد.

مردم برای مشارکت درحفظ محیط زیست نیازمند آموزش وآگاهی هستندامروزه وزن محیط زیست برابر است با سلامت و ایمنی.

 

کلانتری،معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در بخشی از سخنانش با اشاره به رویکرد مشارکتی که رویکردی علمی و جامع است باید مردم را جزو فرصت‌ها و ظرفیت‌های حفظ محیط زیست بدانیم مردم برای مشارکت، نیازمند آموزش و آگاهی هستند، بنابراین محیط زیست را باید فهمید و فهماند، چون به صورت دستوری پیش نمی‌رود.

در پایان این همایش نماد ملی آموزش محیط زیست رونمایی شد.


لازم به ذکر است در بخش جانبی این همایش،نمایشگاه دستاورد های آموزشی محیط زیستی برگزار شد که انجمن های محیط زیستی بچه های آب،برنا ،طرح صیانت ازمنابع آب،سبزکاران گیلان ودانش آموختگان محیط زیست فعالیت های تخصصی خود را در حوزه های مختلف آموزش محیط زیست به نمایش گذاشتند.

همچنین 24کارگاه آموزش محیط زیستی در موضوعات مختلف برگزارگردید که حدود 160 انجمن محیط زیستی به صورت آنلاین در این کارگاهها شرکت کردند.

لازم به ذکر است کلیه علاقمندان به آموزش دراین کارگاهها میتوانندبا ورود به سامانهrhttp://www.eenf.i ووارد کردن کد ملی تا پایان سال جاری از این کلاس ها بهره مند گردند.
 

بيشتر